O nas

Witam Wszystkich odwiedzających stronę mojej firmy. Nazywam się Piotr Raczkowski i jestem jej właścicielem. Moja praca jest jednocześnie wielką pasją. Kontynuuję tradycję transportową jaką zapoczątkował w roku 1930 w Starej Kiszewie mój dziadek Jan Matyszczak.

W 1930 roku kupił swój pierwszy własny autobus marki Citroen, który w kilka tygodni po zamówieniu przypłynął z Francji do portu w Gdańsku. Właściwie była to sama rama z silnikiem. Dziadek przyjechał nim siedząc na drewnianej skrzynce po owocach, później lokalni rzemieślnicy budowali szoferkę i kabinę z drewnianych płyt..

DSC02641
dowod

Najważniejszą linią jaką obsługiwał była: Bytów (Bytów był granicą z Niemcami) – Kościerzyna – Stara Kiszewa – Zblewo – Starogard Gdański – Świecie – Toruń. W tym okresie był to tzw. „Korytarz” dla uchodźców z Niemiec do Polski.

Przewozy kwitły do ostatnich przedwojennych dni roku 1939. Wraz z nadejściem wojny Niemieccy żołnierze zarekwirowali autobus kończąc tym samym transportowy epizod w życiu dziadka Jana.

DSC02671
DSC02669

Po wojnie zajął się ślusarstwem i mechaniką – do transportu już nie wrócił, jednak zamiłowanie do tej właśnie profesji zaszczepił swym dzieciom bliźniakom, córce Stefani (mojej matce) i synowi Stefanowi (mojemu wujowi). W latach 80′ i 90′ prowadzili oni własne firmy transportowe.

Będąc młodzieńcem dorastałem w środowisku, które pozwoliło mi poznawać tajniki i trudy związane z tą właśnie branżą. Były to czasy dzisiejszych już Old-Timerów tj. Star, Jelcz, Kamaz czy Tatra.

Po wielu latach pracy jako kierowca spełniły się moje marzenia o własnym zestawie ciężarowym. Działalność rozpocząłem na początku 2007 od naprawy pojazdów mechanicznych. Na przełomie 2008/2009 rozszerzyłem ją o usługi transportowe której główną specjalizacją jest przewóz materiałów niebezpiecznych. Dzisiaj dysponujemy wieloma nowoczesnymi zestawami do transportu ADR, jak również materiałów sypkich, materiałów przestrzennych i drewna.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo stanowi dla nas priorytet.